ФОТО: Погледнете ги последиците од силното невреме во Делчево

Регионалниот ЦУК ШТИП известува дека од 16:30  до 18:20 часот градот Делчево денес беше зафатен со огромно невреме проследено со врнежи од дожд и град.

Поплавени се повеќе од 60 објекти во населбата ,,Пролет", ул. ,,Индустриска" (Маршал Тито). На терен се излезени ТППЕ Делчево и  ЈПКД Брегалница со цела нивна екипа, и вршат испумпување на вода од поплавените објекти. Поголем дел од градот е и без снабдување со електрична енергија.

08.06.2023 - 19:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега