ФОТО: По 12 години, португалскиот ас се врати на Олд Трафорд- први фотографии на Роналдо во дресот на Јунајтед

Навивачите на Манчестер Јунајтед дочекаа – пристигнаа првите фотографии на Кристијано Роналдо во дресот на „ѓаволите“.

По 12 години, португалскиот ас се врати на Олд Трафорд, потпиша двегодишен договор со клубот во кој се стекна со светска слава.

На објавените фотографии се уште ја нема бројката која Роналдо ќе ја носи на дресот. Официјално не се знае дали Португалецот повторно ќе заигра со „7“ или сепак на теренот ќе истрча со дрес со број „21“.

01.09.2021 - 09:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа