ФОТО: Пиво, ракија и мезе на трибините - македонските навивачи покажаа како се следи фудбалски натпревар

По скоро една година пауза, публиката се врати на трибините, од лице место да ги следи фудбалските натпревари.

На вчерашната средба од Втората лига-Исток помеѓу Каменица Саса и Локомотива Градски (1-0), можеше да се види дека навивачите со нетрпение чекале да се вратат на трибините.

Неколкумина од нив добро се подготвиле за натпреварот со мезе, пиво и ракија покрај нив.Вистински хит на Твитер предизвика и фотографијата од снимателот кој мечот го следеше гол до појас.

30.08.2021 - 18:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа