(ФОТО) Падна дилер од Волково - полицијата му влезе дома, па му најде марихуана, дигитална вага и куршум

На 05.09.2023 полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен кривичен суд  Скопје, извршија  претрес во дом кај И.К. (31) во Волково, скопско.

 

При претресот пронајдени се марихуана, дигитална вага и еден куршум.

Лицето е лишено од слобода и задржано во полициска станица и против него, по документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка.

06.09.2023 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега