ФОТО: Ова го има само во Македонија - им ги украле цели врати од влезот на зградата

 

Сме пишувале за многу различни кражби но до сега, никогаш не сме пишувале за кражба во која крадците крадат влезни врати. Е такво нешто се случило во Струмица
„ Утрово беа украдени влезните врати на улицата „Ѓорѓи Василев“ бр.38. Се случувало и порано да бидат украдени и други предмети од зградата, но ваков случај првпат гледаме“ – пишуваат станарите на оваа зграда кои се зачудени исто како и ние.

02.12.2022 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега