ФОТО: „Отворам очи сабајлево и бум“ - Лила покажа какви подароци добила за роденден и како го издекорирала домот

Најпопуларната водителка во земјава, Лила Филиповска го прослави својот 49. роденден во друштво на своите пријатели.

На социјалните мрежи се редеа честитки за Лила, а таа фановите ги почести со фотографии на кои покажа како течела атмосферата за роденденот.

Таа сподели и какви подароци добила, но и како го издекорирала својот дом за прославата.

-Отворам очи сабајлево … и бум … 49 години. Па добро си викам .. не се 100, летаат годиниве, летаат ко минути и така драги луѓе среќна што сум здрава и жива сфаќам колку си ги сакам годините со сѐ што поминало низ нив. Какви и да се мој си се и не би се вратила ни година наназад. Секоја доба своја убавина и ако бирам меѓу младост и мудрост го бирам второво. Ама што има тука да се бира …. тоа е животот. Ќе уживам и ќе се смеам се дур имам заби и еве вака ќе се качувам по маси да се сликам дур имам вакви нозе. Краток е животот драги мои затоа да го уживаме максимално, и во лошото да наоѓаме добро, да си го гледаме својот двор, да шириме позитива и љубов , да си помагаме да се сакаме, а сега е најбитно да останеме здрави, живи и безбедни. И фала Ви на безбројните убави пораки кои ми пристигнуваат на постовите и во пораки ако не стигнам да Ви вратам еве овде ќе го направам тоа и бескрајно БЛАГОДАРАМ за поддршката која толку години ме држи тука околу вас и заедно со Вас… Ве сака Ваша Лила, напиша таа на Инстаграм.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Отворам очи сабајлево ... и бум ... 49 години  Па добро си викам .. не се 100  летаат годиниве, летаат ко минути  и така драги луѓе среќна што сум здрава и жива сфаќам колку си ги сакам годините со сѐ што поминало низ нив. Какви и да се мој си се и не би се вратила ни година наназад. Секоја доба своја убавина и ако бирам меѓу младост и мудрост го бирам второво. Ама што има тука да се бира .... тоа е животот. Ќе уживам и ќе се смеам се дур имам заби  и еве вака ќе се качувам по маси да се сликам дур имам вакви нозе  Краток е животот драги мои затоа да го уживаме максимално, и во лошото да наоѓаме добро, да си го гледаме својот двор, да шириме позитива и љубов , да си помагаме да се сакаме, а сега е најбитно да останеме здрави, живи и безбедни И фала Ви на безбројните убави пораки кои ми пристигнуваат на постовите и во пораки ако не стигнам да Ви вратам еве овде ќе го направам тоа и бескрајно БЛАГОДАРАМ за поддршката која толку години ме држи тука околу вас и заедно со Вас... . Ве сака Ваша Лила 

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on Oct 15, 2020 at 5:10am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2020 - 18:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега