ФОТО: Новак и Јелена во страствен бакнеж- вака изгледа честитката за титула

Јелена Ѓоковиќ беше најголемата поддршка на Новак за време на Ролан Гарос.

Сопругата на најдобрата тенисерка на светот беше на секој натпревар, делеше и тага и радост со Новак, емотивно го преживеа секој бод.

Среќниот крај и триумфот на Новак донесе насмевка на лицето на Јелена.

По завршувањето на финалето, двојката Ѓоковиќ позираше пред фоторепортери со големиот престижен пехар, во страствен бакнеж.

"Колку прекрасен момент! Ја апсорбираме секоја секунда од оваа среќа и радост. Колку само се даде себеси на ова. РГ е посебно место", напиша Јелена.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

14.06.2021 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега