ФОТО: Македонска инфлација - цревото салама го скратиле за 2цм

 

Македонската инфлација „напаѓа“ од сите страни. Цревото салама во маркетите го скратиле за 2 цм.

„Функционира ли заштита на потпрошувачи во државата. Не крадат на секој чекор“, стои во сликата објавена од потрошувач која вирално се шири на социјалните медиуми.

05.10.2022 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега