ФОТО: Македонците се главни и на Мундијалот во Катар

Светското првенство (СП) во Катар почна пред неколку дена, а на истото ќе настапат најдобрите селекции од светот, меѓу кои за жал не е и Македонија.

Македонија имаше шанса за пласман на Мундијалот во Катар, но во баражот беше поразена од Португалија и така настап на големиот турнир ќе треба да чека во иднина.

Сепак, на трибините има македонски навивачи, кои вчера се фотографираа со македонско знаме на дуелот меѓу Франција и Австралија.

23.11.2022 - 09:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега