ФОТО: Кога веќе не победуваме на терен барем да си ја олесниме болката – Комити ја пречрктаа „Северна“

Навивачката група Комити го прикри „North“, односно „Северна“  на Европското првенство во Унгарија. Групата вели дека ова е барем мала утеха откако Македонија ги загуби двата натпревари против Словенија и Црна Гора и нема шанси за пласман во втората фаза.

-Кога веќе не победуваме на терен, барем да си ја олесниме болката на душата со мали нешта, но голема симболика. Никогаш северна, само Македонија, се вели во Фејсбук објавата на навивачката група.

17.01.2022 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега