ФОТО: Како ли останале живи - страшна сообраќајка во Хрватска

Вистинско чудо е што никој не се здобил со некои посериозни повреди во страшната сообраќајна несреќа која вчера се случила во местото Дарувара во источниот дел на Хрватска.


возач со својот автомобил претекнувал товарно возило на кое на приколка бил прикачен багер. Само што прешол во спротивната насока, наишол друг автомобил со кој што се судрил при што удрил и во товарното возило кое се превртело и завршило покрај патот, над еден од автомобилите.
За среќа, сите тројца возачи и нивните сопатници завршиле со поситни гребаници без посериозни повреди, што е право чудо имајќи ги предвид сликите од местото на настанот.

27.09.2022 - 09:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега