ФОТО: Изгорениот автобус пренесен во поранешна касарна во Перник

Изгорениот автобус во кој што настрадаа 45 македонски граѓани, а кој вчера вечерта беше извлечен од автопатот Струма, е однесен во дворот на поранешна воена касарна во Перник, јавува бугарската телевизија „Нова“.

Делницата од автопатот во насока кон Дупница останува затворена уште најмалку 1-2 дена, изјави градоначалникот на рударскиот град, Станислав Владимиров, пренесува „Нова“.

24.11.2021 - 15:42
Фото: 
Сркиншот од ФОТО: ГЕОРГИ ДИМИТРОВ, НОВА (БУГАРИЈА)

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега