ФОТО: Холандската репрезентација со голем гест за Пандев

Репрезентацијата на Холандија со голем гест му оддаде почит на нашиот капитен Горан Пандев.

Имено ова е последен натпревар кој го игра Пандев во репрезентативниот дрес, а по тој повод капитенот на Холандија му поради дрес со бројот 122.

Оваа бројка, јасно, го означува бројот на настапи кои ги има Горан Пандев во дресот со националниот грб.

 

21.06.2021 - 18:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега