(ФОТО) Хаос во станот на Луна Џогани: Пијаниот и горд татко изгуби контрола по раѓањето на втората ќерка

Младата пејачка Луна Џогани денеска стана мајка по вторпат, а нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ веќе слави со часови во својот стан во Белград. Тој е расположен од утрово и од среќа веќе е надвор од контрола, а со него во станот е и неговиот дедо, Гаги Џогани.

Двајцата повремено излегуваат на терасата да ги поздрават новинарите, а откако се напил среќниот татко им се заблагодарил на новинарите.

„Добив ќерка“, ви благодарам што сте тука. Ве сакам, ти благодарам Господе, извикувал Марко кон нив, а потоа ја искинал маицата и ја фрлил од терасата.

А потоа следувало неочекуван шок за присутните, тој земал саксија и ја фрлил, а за малку ќе погодел и една соседка. Потоа тој и се извинил и се правдал пред неа дека добил ќерка, а таа му честиташе, пренесуваат српските медиуми.

04.10.2023 - 20:23
Фото: 
Марко Јовановиќ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега