ФОТО: Градоначалникот на Аеродром и половина општински совет чистеа дрва низ општината

Градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски заедно со претседателот на Советот и половина од советниците заедно на терен ги отстрануваа паднатите дрва од невремето кое попладнево го погоди Скопје.

-По силното невреме кое го зафати главниот град, градоначалникот заедно со претседателот на советот, советниците и службите на општината се на терен и во активна комуникација со градските претпријатија работат на отстранување на проблемите кои настанаа по дождот, проследен со силен ветер, велат од општината.

30.08.2022 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега