ФОТО: Ги видоа ли надлежните пораките на стадионот во скопски Чаир?

Надлежните институции се уште без никаква реакција по отворениот национализам кој вчера бликаше од трибините на стадионот во Чаир. Навивачите на домашниот клуб испратија порака дека ќе го исполнат аманетот Скопје да биде срцето на Албанија.

До сега нема реакција ниту од ФФМ која знае да биде прилично остра кога во слична ситуација ќе се најдат други тимови.

Инаку, натпреварот меѓу Шкупи и Вардар заврши со победа на домаќинот со 2:0 што и не беше некое изненадување имајќи ја предвид формата и ситуацијата во која што се наоѓаат двата клуба.

06.11.2023 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега