(ФОТО) Фута неутешен на гробот на Марина: Го закопа целото семејство, исцрпен е од болка

На денот на втората годишнина од смртта на Марина Туцаковиќ, екипата на ПИНК.РС го посети гробот на најпознатиот текстописец.

-Таму го затекнавме неутешниот сопруг на Марина, Александар Фута Радуловиќ, кој од тага по неа и неговите два сина, исцрпен од болка седна крај семејната гробница, па пријателите и семејството го тешеа. Тој немо гледаше во земјата, пишува ПИНК.

Таму беше и долгогодишната пријателка и кума на Марина, Мирјана Петровиќ, како и десетина нејзини најблиски пријатели и членови на семејството. На самиот гроб има неколку букети. После спомен службата завршила, Фута и собраните роднини седнале во близина на гробот.

19.09.2023 - 19:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега