(ФОТО) Еден од најдобрите фудбалери во светот го честита големиот јубилеј на ФК Вардар

Бруно Фернандеш, еден од најдобрите фудбалери на денешницата, со порака го честита големиот јубилеј на ФК Вардар, инфомираа од клубот преку социјалната мрежа Фејсбук.

Бруно на фотографијата в раце држи лист со порака: „Македонија за Вардар - 23/11/2022“.

„Бруно Фернандеш, еден од најдобрите фудбалери на денешницата, со порака го честита големиот јубилеј на нашиот клуб. Оваа фотографија нека сведочи за големината на нашиот Вардар, а за сите навивачи нека биде мотив плус.
23.11.2022 / Градски стадион /19:30ч“, стои во објавата на ФК Вардар.

22.11.2022 - 18:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега