ФОТО: Цел регион се смее поради огласот закачен на куќа

Фотографија од Далмација која е објавена на Фејсбук насмеа мнигумина. На фотографијата има куќа која е на продажба.

Но, она што сите го забележале е натписот на куќата кој не е правилно напишан.

„Се прдава (Prdaje se)“, напишано е со големи букви на ѕдиот на куќата.

Под фотографијата има многу шеговити коментари за натписот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега