ФОТО: Без шминка и со седа коса- Селма Хајек како изгледа пред и по професионална шминка

 

Убавата актерка неодамна наполни 54 години и е пример за дама која старее достоинствено.

Славната Салма Хајек неодамна го прослави 54-от роденден, а дефинитивно важи за пример за дама која старее и е повеќе од достоинствена и убава. Таа нема проблем да објавува свои фотографии без шминка, разубавување и дополнителни филтри, а исто така е и пример за природна убавина.

Покрај тоа што не им се препушта на естетските корекции, Салма е и поборник за едноставен, природен изглед.

Убавата актерка не се срами од своите години, па објави интригирачка фотографија на Инстаграм.

„Конечно го средив коренот“, напиша таа и покажа како изгледа пред фарбање и шминката од професионалци, но и после тоа!

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега