ФОТО: Беснее голем пожар на Халкидики

Пожарите веќе со денови беснеат низ цела Грција, а како што објави порталот „Прототома“, денеска избувнале пожари на Халкидики и Полигирос. На помош на пожарникарите дошле и хеликоптери.

На терен се вкупно 22 пожарникари, еден хеликоптер и девет возила на итната пожарна служба. Засега пожарот не ги загрозува населените места.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Исто така, голем пожар избувна во близина на Патра на Пелопонез. Нема жртви.

 

 

25.06.2024 - 20:16

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега