ФОТО: Атиџе Муратова ја сними првата песна

Херојката од документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова, ја сними својата прва студиска песна „Покрај река Брегалница“. Самир Љума, кој работеше на филмот, на својот твитер-профил објави фотографија од студиото во кое снимаше со Атиџе.

Атиџе никогаш не ја криела љубовта кон музиката, а нејзината прва песна сакаше да ја испее во Лос Анџелес ако „Медена земја“ добиеше „Оскар“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 08:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега