Филипче и понатаму доаѓа на работа во Влада

Министерот за здравство Венко Филипче си поднесе оставка веднаш по катастрофалниот пожар во модуларната болница во Тетово, во кој 14 лица загинаа.

И покрај оставката, Филипче и понатаму доаѓа на работа, а вчера учествуваше и на 106-та седница на Владата.

Премиерот Зоран Заев во саботата објави дека нема да ја прифати оставката на Филипче се додека не ги види првичните резултати од истрагата.

 

15.09.2021 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега