ФФМ ги растрепери срцата на фановите: „Сега е наше време, време е за Европско“ (ВИДЕО)

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) сподели видео со кое го најави најважниот меч во историјата на нашата репрезентација. Гостувањето во Грузија ќе се памети вечно, ако сениорите одиграат како што знаат и победат за пласман на Европското првенство.

Слоганите „Сега е наше време“ и „Време е за Европско“ ќе се гледаат често овие два дена, пред да започне мечот во Тбилиси. Македонските фанови треперат заедно со репрезентативците и со нетрпение очекуваат да се израдуваа на историски успех во четврток.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.11.2020 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега