ФФМ до навивачите: Импресивно беше да се види како над 20.000 луѓе безусловно ја сакаат и бодрат Македонија

 

Фудбалската федерација на Македонија преку социјалните мрежи им се заблагодари на навивачите кои присуствуваа на трибините на натпреварот Македонија-Бугарија.

-Од срце упатуваме голема благодарност до сите вас кои дојдовте од сите краеви на Македонија да им дадете поддршка на македонските репрезентативци на Националната арена „Тодор Проески“ на натпреварот против Бугарија. Беше навистина импресивно да се види како и на дожд, повеќе од 20 илјади луѓе, безусловно ја сакаат и бодрат Македонија. Од првата до последната минута, велат од ФФМ.

Истакнуваат жалење што репрезентацијата и покрај големиот напор не успеа на крајот да оствари позитивен резултат, но велат длабоко се убедени дека ќе бидат на највисоко ниво на следните натпревари и одново ќе има причина за славје пред полни трибини на Националната арена.

27.09.2022 - 19:33
Фото: 
ФФМ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега