Енергоатом предупредува: Ситуацијата во Запорожје се влошува

Украинската државна енергетска компанија Енергоатом соопшти дека Русија носи уште повеќе војници и воени возила на локацијата на нуклеарната централа Запорожје.

– Ситуацијата со опремата и персоналот се влошува, изјави претседателот на Енергоатом, Петро Котин.

09.05.2023 - 22:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега