Еден убиен во пукањето во Капиштец

Во пукањето утрово кај Млечен ретосран во скопски Капиштец има една жртва, извстува МКД.мк.

Според МКД.мк едно лице е убиено. Од Министерството за внатрешни работи најавени се детели за пукањето од кое граѓаните се вознемирени утрово. За сега не е познат идентитетот на жртвата. 

 

Полициски екипи се веќе на терен и се работи на откривање на детали што точно се случило.

31.03.2023 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега