Еден плод ќе ви помогне да ги избркате пајаците од дома - ќе избегаат и нема да се вратат

Колку и да чистиме, дома секогаш знаат да се појават пајаци на ќошевите. Тие заедно со мувите и мравките ни се најголеми “непријатели” во домот, кои навистина е тешко да ги избркаме.

Сепак не очајувајте, постои начин како тие самите да бегаат.

Ако сакате да не видите ниту еден пајак дома, тогаш ќе ви помогне лимонот.

Киселиот вкус на лимонот и мирисот, односно силната арома, помага тие да исчезнат.

 

Постапката е следна, ставете исечен лимон на ќошевите дома, а тој ќе ги брка пајаците, па тие нема ниту да влезат внатре.

21.10.2021 - 17:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега