Џамбазов не издржа, па му врати на Каракачанов: „Да расчистиме“

Шоуменот Игор Џамбазов  се огласи на Инстаграм и реши да ги „расчисти“ недоразбирањата со Бугарија, па во свој стил му врати на Каракачанов.

“Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, а Каракачанов е Македонец кој зборува бугарски јазик” напиша Џамбазов кој не можеше да го премолчи негирањето на Македонскиот јазик и нација од страна на Бугарите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.12.2020 - 13:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега