Џафери: Многу пати ме обвинуваа дека Интерпелациите сум ги држел во фиока

Денеска во Собранието на Република Македонија ќе се одржи 77 пленарна седница со Интерпелација за работата на Талат Џафери.

Џафери кажа дека многупати досега го обвиниле дека Интерпелациите ги држел во фиока.

„Да бидам јасен, тие прашања не се однесуваат на мене, туку таква е постапката и денеска предлог на дневен ред е да биде единствена точка Интерпелацијата“, кажа Џафери.

30.06.2022 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега