Двојно убиство во скопско Кале вечерва – убиен познат криминален бос

Двојно убиство се случи вечерва во стара чаршија во Скопје. Според неофицијални информации убиството се случило пред околу половина час во близина на кафе барот „Шиша бар“, но се уште не се знае дали престрелката се случило во кафулет

Порталот А1он повикувајќи се на сведоштва на очевидци, пренесува дека во близина на кафулето убиени се две лица, а според засега непотврдени информации се работело за лица добро познати на криминалното подземје.

За едниот од нив очевидци тврдат дека се работи за извесен криминален бос.

Од МВР  засега единствено потврдуваат дека имало пукање во скопската чаршија, но нема повеќе детали, односно повеќе информации најавуваат набрзо откако полицијата ќе направи првичен увид на местото.

06.03.2023 - 21:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега