Двојната полна месечина носи драстични промени за три хороскопски знаци

Најчудниот“ настан на летото 2024 година, како што го нарекуваат астролозите, е двојната полна месечина во Јарец, која започна на 24 јуни и завршува на 21 јули. По оската на затемнувањето во Вага и Овен, полните месечини формираат опозиција помеѓу знаците на Јарец и Рак. И тие се одговорни за кариерата и недвижниот имот, како и за целите во животот на секој човек.

Ова значи дека втората полна месечина во Јарец на 21 јули 2024 година ќе влијае на темелите на животот на многу луѓе, а Месечината на овој ден ќе биде во позитивен аспект со изненадната планета Уран. Можете да очекувате шокантни околности. Најмногу ќе влијае на три хороскопски знаци, па проверете дали сте на листата на драстични промени:

СТРЕЛЕЦ

Полната месечина во Јарец доаѓа во вашиот финансиски сектор, што значи дека на 21 јули ќе се случи важен настан поврзан со вашите лични пари. Може да одлучите да инвестирате, да направите поголемо купување или да го прераспределите приходот за да ги подобрите вашите услови за живеење. Владетелот на полната месечина Сатурн ќе биде во секторот на недвижности. Можете успешно да продадете или купите стан, а можеби дури и да изнајмите деловен простор.

БЛИЗНАЦИ

Полна месечина ќе се случи во вашиот сектор на семејните финансии, што може да доведе до инвестиции. На пример, може да наследите стан, викендица или земјиште од постар роднина, кој подоцна ќе одлучите да го продадете. Сепак, клучниот момент ќе се случи за време на полната месечина во Јарец. Затоа, на 21 јули 2024 година, можете да добиете одобрение од банка за заем.

ВОДОЛИЈА

Нешто мистично и во исто време судбоносно може да ви се случи на оваа полна месечина бидејќи тоа се случува во секторот на тајните, но во исто време вашите лични финансии се аспектирани од планетата на кармата Сатурн и го тераат аспектот во недвижностите. Многу е веројатно дека на 21 јули 2024 година, за речиси еден или два дена, може да добиете ненадејна информација што ќе влијае на купувањето или продажбата на куќа. Интересно е што полната месечина во Јарец може да донесе настани поврзани со минатото.

10.07.2024 - 21:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега