Двајца македонски судии на ЕП во фудбал до 17 години

Македонските фудбалски судии Игор Стојчевски и Даниел Василевски ќе ја делат правдата на Европското првенство до 17 години, кое во организација на УЕФА започнува денеска во Израел.

Василевски е назначен за главен судија, додека Василевски за еден од неговите помошници на дуелот што вечер ќе се игра во Лод меѓу Бугарија и Холандија во рамки на групата Б.

Европското првенство за фудбалери до 17 години се врати во календарот на УЕФА по две годишна пауза поради пандемијата на коронавирус.

Титулата ја брани Холандија, а финалето е на програмата на 1 јуни во Нетанија.

16.05.2022 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега