Дваесет загинати во пожар во дом за нега на стари луѓе во Русија

 

Руското Министерство за вонредни ситуации соопшти денеска дека 20 лица загинале во пожар во дом за стари лица во сибирскиот град Кемерово.

Пожарот избувн во двокатната дрвена зграда во градот на 3.000 километри источно од Москва.

Засега нема извештаи за причината за пожарот. Не е јасно колку луѓе живееле во приватен објект или колку биле во зградата кога избувнал пожарот.

24.12.2022 - 10:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега