Два питбула убиле 85-годишна жена: Била во градината, па кучињата ја нападнале

 

Сопственикот на два питбула, кои брутално ја нападнаа и убија Лусил Даунер (85) во Англија, е обвинет и утре ќе се појави пред судија.

Како што пишува „Мирор“, иако на помош ѝ пришле членови од семејството и соседите, набргу било потврдено дека Даунер починала на самото место.

Сопственикот на двата питбула што ја нападнале Даунер, Дарен Причард (44), е обвинет и утре ќе се појави пред судии.

Полицијата се сомнева дека кучињата влегле во градината преку дупка во оградата.

Во изјавата за време на нејзината смрт, семејството Даунер рече: „Лусил беше мајка, баба и прабаба, која ги помина своите работни години како готвачка во домот за нега во Бромфорд во Вест Бромвич.

Лусил е родена во Јамајка и емигрирала во Обединетото Кралство во раните дваесетти години.

21.03.2023 - 23:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега