Драстичен скок на новозаразени во Србија: Бројката премина 4000 и 17 починати

Во изминатите 24 часа 13.596 граѓани биле тестирани на коронавирусот во Србија, од кои 4.091 биле позитивни.

За жал, починаа 17 пациенти. Во моментов има 176 пациенти се на респиратор во болниците низ Србија.

Потсетуваме, вчера беа тестирани 10.343 граѓани, од кои 3.042 беа поитивни, а 20 пациенти починале.

Инаку, за утре е закажана нова седница на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, на која ќе се разговара за моменталната епидемиолошка состојба и можното воведување нови мерки.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 15:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега