Драма во Штип: Се скарале во обложувалница па извадил пиштол и почнал да му се заканува

 

СВР Штип поднесе кривична пријава против Б.С.(38) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница”.

На 14.07.2020 во спортска обложувалница на ул.„Маршал Тито“ во Штип, пријавениот, по вербална расправија, со пиштол му се заканувал на Ј.С. од Штип, по што и физички го нападнал. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.09.2020 - 18:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега