Драма во Мирковци: Жена истепала две соселанки

Вчера во Полициското одделение Мирковци, 77-годишна жена од Република Србија, со престој во скопско село, пријавила дека во 11.20 часот во дворот од семејната куќа во селото таа и 22-годишна девојка биле физички нападнати од А.Ш. (женско лице), велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

05.09.2023 - 18:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега