Драма во Крагуевац: Пукал во сопругата, па се заканил дека ќе си ја разнесе главата

Во Крагуевац денеска се одвивала вистинска драма откако Владимир М. Пристигнал во својот дом во кој направил злодело, по што го забележале полицајците и почнала потерата.

Владимир успеал да избега неколку улици подоцна, по што бил обиколен од полицијата и се заканил дека ќе си ја разнесе главата.

Владимир синоќа ја повредил сопругата М.М. со пиштол во семејниот дом во Крагуевац, па таа се наоѓа во тешка состојба и животот ѝ е во опасност.

Сепак, по долгата драма Владимир решил да се предаде на полицијата.

16.05.2022 - 18:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега