Драма во казино во Ново Лисиче: Насилник се заканувал со нож

 

Денеска (29.11.2023), полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода К.Ж.(27) од Скопје, затоа што претходно во казино во населба Ново Лисиче со остар предмет се заканувал на вработените.

Кај него бил пронајдени одземен предметот, а тој бил задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.   

29.11.2023 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега