Драма во гостиварско: Го извадиле од возилото и го соблекле

Ноќеска во 2 часот и 25 минути, Х.П од гостиварски Вруток во СВР Тетово пријавил дека еден час пред тоа во близина на гостиварското село Мирдита бил пресретнат од неколку лица, кои го извлекле од возилото и му ја соблекле облеката.

Според пријавеното, тие извршиле пребарување во неговото возило и заминале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

28.02.2024 - 12:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега