Драма во Ѓорче Петров: Револтиран маж со камења го гаѓал ауди-то на скопјанец

- На 19.02.2024 во 17.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.А.(34) од с.Сарај, скопско, пријавил дека околу 16.40 часот на подрачје на Ѓорче Петров во Скопје, Г.Х. од с.Кондово му упатил закани и со тврди предмети фрлал кон него и неговото возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, соопшти МВР.

Притоа, возилото било оштетено, а тој се здобил со повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

20.02.2024 - 22:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега