Доста евтино: Нема да ви се верува колку чини новиот телефон на Телеком


Прилично евтини се новите телефони Т Phone кои Телеком од денеска ги пушта во продажба.

Поскапата варијанта на T-Phone pro чини 16.990 денари само уредот. Станува збор за солиден телефон со 6,7 инчен голем ХД дисплеј,  окта кор процесор и 6ГБ рам, кој заедно со квалитетната камера станува голема конкуренција за традиционалните производители кои вакви модели нудат за цена која е за околу 100 евра повисока

Помалата варијанта на T Phone e 3.000 денари поевтина и само уредот можете да го купите за 13.999 денари. Се разбира, претплатицните на Телеком и оние кои склучуваат договори на овие цени имаат значителен попуст.
Уште една добра работа е што телефоните доаѓаат со 2 годишна гаранција.
Клик за поголема верзија

05.10.2022 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега