Дневен хороскоп: вагата да почне да медитира, рибите ќе ги променат плановите

ОВЕН

Обидете се да направите некои промени во вашиот начин на размислување и/или однесување. Ќе видите колку ќе ви биде полесен животот. Слободните и зафатените имаат можност да флертуваат. Оди малку, застани малку, така ти е сега. Помалку нервоза и повеќе уживање. Барем обидете се.

БИК

Нечии амбиции денес ќе ви изгледаат прилично смешно. Излезете од расправија на време. Премногу си мудар. Многу случувања, но ништо конкретно. Одмор.

БЛИЗНАЦИ

Дали често ги обвинувате другите за вашите неуспеси? Размислете за тоа, што добивате од тоа и колку е вистина… Некој може да ви ги тренира нервите. Бранот на проблеми помина. Бевте под притисок, сега доаѓа опуштањето.

РАК

Прифатете ги можностите што ви се појавуваат за да го постигнете она што го сакате. Размислете што е тоа што сакате луѓето да зборуваат за вас… Долго ќе размислувате за личноста која сте ја забележале. Ја прифаќате понудата што сте ја добиле, иако изгледа како експеримент. Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Обидете се да ги гледате промените како добредојдени работи во вашиот живот. Верувај во себе и гледај напред. Наскоро ве очекуваат нови познанства, но не навлегувајте веднаш во нешто сериозно. Посебно внимавајте ако сте во врска или брак. Ви треба дом. Премногу сте уморни.

ДЕВИЦА

Доколку неодамна сте доживеале деловен триумф, знајте дека денес ќе има низа професионални успеси. Не сте заинтересирани за сериозна врска. Склони сте на расправии и конфликти со колегите и претпоставените. Висок крвен притисок.

ВАГА

Најдете време да се свртите кон духовната страна на вашата личност. Прочитајте книга за спиритизам или почнете да медитирате. Време е да дефинирате со себе што сакате во партнерот и врската. Вашите одлуки можат да бидат од големо значење. Главоболка.

ШКОРПИЈА

Ќе слушнете добри вести кои многу ќе ве израдуваат, но не се занесувајте премногу. Бидете внимателни кога станува збор за гласини. Ви тежат премногу обврски. Нервна напнатост.

СТРЕЛЕЦ

Запомнете дека е важно да бидете подготвени, да се соочите со вашите стравови во секој момент. Некој близок го критикува вашето однесување. Пред вас е поволен период. Се чувствувате уморни.

ЈАРЕЦ

Овој ден ви носи промени и неочекувани компликации кои ќе влијаат на вашето расположение. Дојде време за големи одлуки. Сакате да дадете се од себе за да стигнете до нови позиции. Проблеми со очите.

ВОДОЛИЈА

Многу е важно да останете смирени кога се работи за вашето семејство и да бидете подготвени на некои компромиси. Зафатените луѓе навистина би можеле да уживаат во друштво на саканата личност доколку не се премногу пасивни. Финансиски промени. Чувствително грло.

РИБИ

Ќе уживате во овој ден. Од утро до вечер ќе бидете расположени, а ќе имате со кого да ја споделите вашата радост. Зафатени меѓу вас ќе се чувствувате исполнето, безгрижно и многу заљубено. Пред вас е период во кој ќе сфатите дека е време да продолжите напред и да ги промените вашите планови. Главоболка.

28.09.2022 - 09:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега