Дневен хороскоп: Еден знак го очекуваат љубовни и финансиски проблеми


ОВЕН

Месечината во Шкорпија во осмата астролошка куќа прави напнат аспект со вашиот владетел Марс, симболот на акцијата, кој ви носи извонредни трошоци преку односите со странците. Зафатените ќе имаат проблеми со партнерот.

БИК

Со слаб аспект на Месечината во седмата куќа, преку пријател или на голем собир, можете да запознаете привлечна, но вредна личност. Предизвикувачкиот аспект со Јупитер во вашиот знак ви носи извонредни трошоци. Избегнувајте алкохол.

БЛИЗНАЦИ

Спротивноста помеѓу Месечината во Шкорпија и вашиот владетел Меркур предупредува на претпазливост кога се договарате на навидум профитабилен аранжман. Личност што ја запознавте преку деловни контакти сака да ве види. Чувствителен урогенитален тракт.

РАК

Вашиот владетел, Месечината во петтата куќа, прави напнати аспекти, кои можат да ви донесат љубовни и финансиски проблеми, особено ако се занимавате со уметничко или спортско занимање. Саканата личност е склона кон драматизација.

ЛАВ

Аспектот што денес го формира вашиот владетел Сонце со Месечината, негативно влијае на односот со љубовниот партнер, како и со членовите на семејството. Слободните Лавови можат да бидат привлечени од харизматична личност што ја запознале преку пријател.

ДЕВИЦА

Вашиот владетел Меркур, симболот на логиката, прави напнат аспект со Месечината во домот на бизнисот, па затоа е подобро да почекате малку пред да се договорите за реализација на вашите идеи на работа. Запознавањето со стара љубов ви буди спомени кои не ви даваат мир.

ВАГА

Аспекти на Месечината во Шкорпија со вашиот владетел Венера, планетата на парите, во астролошката куќа на работата, ви носат вонредни трошоци и ве предупредуваат да избегнувате ризични финансиски потези. Квадратот со Плутон навестува расправија поради љубомора.

ШКОРПИЈА

Месечината во вашиот знак во напнат аспект со Венера, која владее со вашите партнерски односи, ви носи средба со некој чие однесување ќе ве натера да се сомневате во нејзината искреност. Позицијата на вашиот владетел Плутон ве предупредува да бидете внимателни со финансиите.

СТРЕЛЕЦ

Вашиот владетел Јупитер, на астрлошкото поле на работа, прави напнат аспект со Месечината во куќата на ограничувањата, што ве предупредува да бидете малку самозадоволни кога се во прашање непотребните трошоци. На емотивниот партнер му пречат вашите социјални преференции.

ЈАРЕЦ

Месечината прави предизвикувачки аспект со Венера во куќата на љубовта, со што ќе се запознаете со харизматична, но вредна личност. Зафатените Јарци се обидуваат да постигнат заеднички јазик со партнерот. Одложување на договорот за профитабилна работа.

ВОДОЛИЈА

Месечината во врска со Венера во куќата на приватноста, укажува на проблеми со партнерот и членовите на семејството. Ненадејно запознавање, навечер, со некој што е присутен во јавноста поради работа. Избегнувајте алкохол.

РИБИ

Предизвикувачкиот аспект помеѓу вашиот совладетел Јупитер и Месечината во деветтата куќа, предупредува да бидете внимателни во контактите со странци. Некој близок се обидува да ви го наметне својот став и мислење, поради што е можна расправија, која може да трае долго.

22.05.2024 - 10:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега