Дневен хороскоп: Два знаци ќе добијат унапредување на работното место

Овен 21.3.- 20.4.

Ќе бидете зафатени со обврски, па нема да имате многу време за забава и релаксација.

ЉУБОВ Уживајте, но пазете се од слаткоречивите додворувачи.

РАБОТА Добро ќе комуницирате со вашите соработници.


ЗДРАВЈЕ Потребен ви е одмор и сон.

Бик 21.4.-21.5.


Во првиот дел од денот ќе се чувствувате доста добро, но во вечерните часови ќе ве обземе немир и немир.

ЉУБОВ Зафатените ќе се фокусираат на партнерот и ќе сакаат да ги усреќат.

РАБОТА Ќе барате начин да ги изразите вашите креативни способности.

ЗДРАВЈЕ Грлото ви е чувствително.

Близнаци 22.5.- 21.6.

Ќе имате најдобри намери, меѓутоа, околностите ќе бараат од вас да заземете поостар став кон околината отколку што сте можеле да замислите…

ЉУБОВ Доколку сте слободни, постои можност да ве контактира личност кон која некогаш сте биле рамнодушни.

БИЗНИС Избегнувајте да влегувате во големи деловни ризици.

ЗДРАВЈЕ Здравствената состојба ви е релативно стабилна.

Рак 22.6. – 22.7.

Избегнувајте да зборувате за тешки теми бидејќи тоа многу лошо ќе влијае на вас. Оставете им на другите да ги решат вашите проблеми, без разлика колку ве вовлекуваат во него.

ЉУБОВ Љубовта ќе ви биде на втор план денес.

РАБОТА Доколку во претходниот период сте имале потешкотии на работното место, денес можете значително да ја подобрите својата позиција.

ЗДРАВЈЕ Грижете се за вашите нерви.

Лав 23.7.- 22.8.

Ќе ве придружува несигурност и неодлучност, поради што ќе мора да се консултирате со некој кој ве цени и сака при донесување важни одлуки.

ЉУБОВ Ќе размислувате за пропуштените можности и шансите за помирно пристаниште.

РАБОТА Ова може да биде многу продуктивен ден на работа.

ЗДРАВЈЕ Проблеми со коленото.

Девица 23.8. – 22,9.

Постои можност за поврзување на деловни и приватни интереси и доколку тоа се случи ќе бидете презадоволни.

ЉУБОВ Не сте рамнодушни кон нечии постапки или влијание.

РАБОТА Поминувате низ различни фази кога е во прашање вашата работа.

ЗДРАВЈЕ Вируси и настинки.

Вага 23,9. – 22.10.

Се чини дека сте загрижени за нови настани кои можат да ве забават во спроведувањето на важните планови што ги имате.

ЉУБОВ Не дозволувајте да се шират лоши гласини за вас или некој да шири погрешни приказни за вас. Покажете ги вашите мали слабости само пред саканата личност.

РАБОТА Не грижете се за паричните проблеми, ќе ја решите и таа дилема.

ЗДРАВЈЕ Костоболја.

Шкорпија 23.10.- 22.11.

Не губи верба во себе и во своите способности. Ако дозволите работите да тргнат по својот тек, некој друг може одеднаш да ве престигне и да грабне сè за себе…

ЉУБОВ Склони сте на чести промени во вашето емотивно расположение.

РАБОТА Вложувате повеќе од потребното, а резултатите не се за пофалба.

ЗДРАВЈЕ Исфрлете го шеќерот од исхраната, барем на кратко.

Стрелец 21.11.- 21.12.

Добивате поддршка во вашето опкружување, што ќе ви олесни многу ситуации низ кои поминувате…

ЉУБОВ Обидете се да изгледате занес.

РАБОТА Пазете се од ситни измами денес.

ЗДРАВЈЕ Спортувајте или шетајте барем два пати неделно.

Јарец 22.12.- 19.1.

Во одлична форма сте за работа! Благодарение на веродостојните информации што ги добивате, сега можете да планирате низа активности…

ЉУБОВ Некои пречки кои постоеле едноставно ќе исчезнат.

РАБОТА Постигнавте цели над очекувањата.

ЗДРАВЈЕ Можен висок крвен притисок.

Водолија 20.1.- 19.2.

Мора да соработувате со другите за да ги постигнете своите цели, колку и да ви е тешко…

ЉУБОВ Се трудите да ја одржите хармонијата во врската, но тоа не зависи само од вас.

БИЗНИС Пред вас се пријатни деловни разговори.

ЗДРАВЈЕ Главоболка.

Риби 20.2.- 20.3.

Ве лути тоа што се чувствувате погрешно разбрани, но не можете да очекувате сите да размислуваат исто како вас.

ЉУБОВ Ако некој ве разочарал, погледнете наоколу и ќе сфатите дека имате избор.

РАБОТА Конечно ќе решите некои дилеми кои ве мачеа.

ЗДРАВЈЕ Чувствителни сте, лесно се вознемирувате, а поради нервоза може да имате проблеми со сонот.

27.03.2023 - 09:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега