Димовски: Нема вакцини, нема нови автопати, има повисоки данови и повисоки патарини

Нема вакцини.. Нема нови автопати.. Нема нови фабрики.. Нема нафта за студентски домови.. Нема нови спортски сали.. Нема нови стадиони..Нема нови возови.. Нема нови возила за брза помош.. Нема нови театри.. Нема нови далноводи.. Нема нови згради за факултетите.. Нема нови жичари.. Нема нови земјоделски откупни центри.., напиша поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, илија Димовски на својот Фејсбук профил.
„Има ПОВИСОКИ даноци.. Има ПОВИСОКИ акцизи.. Има ПОВИСОКИ придонеси.. Има ПОВИСОКО задолжување.. Има ПОВИСОКИ (и нови) патарини“, напиша Димовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2021 - 12:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега