Димков до министрите: Ќе ги пуштите ли вашите деца да седат во студентски дом?

 

Кристијан Димков од Студентски отпор во емисијата „24 анализа“ зборуваше за сосотјбата во која се наоѓаат студентските домови.

Димков притоа го постави прашањето дали министрите би си дозволиле нивните деца да живеат во такви лоши услови.

„Јас сакам да прашам, бидејќи сигурно имаат видено слики од студентски домови, посебно од Стив Наумов, иако и другите не се подобри, дали вие би ги пратиле вашите деца да седат во таков студентски дом?“, прашува Димков.

17.11.2022 - 13:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега