ДИК преброја 99% од гласовите во Бутел - Дарко Костовски во водство

ДИК обработи 99,90 отсто од гласовите во Општина Бутел, каде кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски е во убедливо водство со 9.001 глас. Кандидатот на СДСМ, Велимир Смилевски освои 40.01 отсто од гласовите, или 6.821 глас.

„Бутел е одбранет! Победа во прв круг! Ви Благодарам од срце горди мои бутелчани“, напиша Костовски на социјалните мрежи.

18.10.2021 - 09:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега