ДИК: Од 63,59% обработени податоци, Силјановска 241 560, Пендаровски 105 593


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 63,59% обработени податоци освоила 241 560гласа, објави ДИК.


Според податоците од ДИК, Стево Пендаровски освоил 105593 гласа.


Бујар Османи има 85605, Арбен Таравари 62125, Максим Димитриевски 45868, Билјана Ванковска 25240, Стевчо Јакимовски 5158 гласа. 

24.04.2024 - 21:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега